Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Jak začít s EET

Prvních šest kroků k úspěšné evidenci tržeb podle zákona o EET

1) Získat autentizační údaje

Autentizační údaje můžete získat prostřednictvím datové schránky nebo osobně na FÚ. Přes datovou schránku trvá přidělení autentizačních údajů nejméně 3 dny, pokud jste tedy začali EET řešit až dnes, bude pro vás lepší zajít na FÚ osobně, kde vám údaje dají na počkání.

2) Přihlásit se na web EET

Získané autentizační údaje použijete pro přihlášení do webové aplikace EET na níže uvedené adrese.

Portál finanční správy

3) Zadat všechny provozovny

Po přihlášení do webové aplikace EET zadáte požadované údaje o vašich provozovnách.

4) Stáhnout certifikát

Následně si stáhnete certifikát. Při generování certifikátu po vás bude systém požadovat libovolné heslo. Dobře si ho zapamatujte, protože ho budete potřebovat v následujícím kroku.

5) Nainstalovat certifikát do pokladní aplikace

Získaný certifikát vložíte v nastavení do naší aplikace (případně do jiného pokladního zařízení) a zadáte heslo, které jste si zvolili při vytváření certifikátu na serveru finanční správy.

6) Vyvěsit oznámení

Poplatník je povinen mít na místě, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, umístěno informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné, pokud to nevylučuje povaha věci. Informační oznámení je poplatník povinen umístit na internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby.

Text znění se odvíjí podle toho, zda evidujete v běžném nebo zjednodušeném režimu. Většina prodávajících bude evidovat v běžném režimu, na zjednodušení je potřeba výjimka od správce daně.

text ve znění pro běžný režim: „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

text ve znění pro zjednodušený režim: „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“

Text je přesně stanovený zákonem, neměli byste ho tedy upravovat. Forma však stanovená není, můžete tedy text umístit v jakémkoliv formátu na viditelné místo tak, aby byl čitelný.

trzbysnadno.cz 25.02.2017 v sekci Blog