Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Jak vystavit účtenku jako neplátce

1) Neplátce DPH má vystavování účtenek velice jednoduché. Musíte vyplnit pouze částku, ale můžete klidně vyplnit i text, který se bude ukazovat na účtence.

EET účtenka prázdná

2) Po vyplnění položek se můžete rozhodnout, zda vyplníte mail na zákazníka či nikoliv. Pokud ano, bude účtenka automaticky odeslána na tento email. Dále kliknete na tlačítko EVIDOVAT TRŽBU, čímž se tržba odešle na servery finanční správy a vygenerují se potřebné kódy.

3) Poté se vám zobrazí náhled účtenky a můžete se rozhodnout, co s ní chcete dělat. S elektronickým doručením účtenky musí zákazník souhlasit. Pokud souhlasit nebude, s velkou pravděpodobností se jedná o kontrolory finanční správy. V tomto případě musíte účtenku vytisknout, případně ji přepsat na papír, případně doplnit chybějící údaje na paragony, které vystavujete běžně. Pokud si zákazník bude chtít vyzvednout účtenku na webu, opíšete mu "ID účtenky" na papír, případně stávající paragon nebo kamkoliv jinám. Zákazník si poté na webu www.trzbysnadno.cz účtenku vyzvedne pod tímto kódem. Dále můžete začít kliknutím na záložku "Vytvořit účtenku" s vystavovnáním nové účtenky. Pokud nebyl v předchozím kroku zadán mail, můžete ho zadat nyní a účtenku odeslat zákazníkovi dodatečně.

 

trzbysnadno.cz 28.02.2017 v sekci Návody